Sık Sorulan Sorular

Tüm Sorularınıza Yanıt Bulun

Satışa Başlamadan Önce

Yazılım altyapısı farketmeksizin bütün web sitelerinden ürün aktarımı yapabilirsiniz. Ürünlerin fiyatlarının satışınız için uygun maliyetlerde olması, ürün resimlerinin net ve kaliteli olması, ürün bilgilerinin sitede yeterli seviyede yer alması yeterlidir.

Dropshipping paketlerimizden sizin için uygun olanı satın aldıktan sonra, kurulum işlemleri için sizden 2 iş günü müsaade isteyeceğiz. Kurulum işlemleri tamamlandığında ilgili sitedeki ürünler otomatik olarak Trendyol mağazanıza yüklenecektir. Sizin tarafınızdan yapılacak başka bir işlem bulunmamaktadır.

Trendyol’da satıcı olabilmeniz için anonim, limited, şahıs veya diğer şirket tiplerinde bir kuruluşunuzun olması gerekmektedir. Eğer bunlardan herhangi birine sahip değilseniz bizden destek alabilirisiniz.

Trendyol’da size özel mağazanızın açılması için bizden danışmanlık hizmeti satın alabilirsiniz. Detaylı bilgi için 0850 242 06 18 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlgili yasa ve mevzuatlar gereği satışı yasaklı ürünler hariç bütün kategorilerde ürün yüklemesi yapabilirsiniz. Herhangi bir kategori kısıtlaması yoktur. Satışı yasaklı ürünler için detaylı açıklamayı buradan inceleyebilirisiniz.

Site araştırması sırasında, uygun bir web sitesi bulduğunuzda, kendileri ile görüşerek durumu bildirmenizi ve izin almanızı tavsiye ederiz. İzin alındığı durumda yasal olarak bir sorun olmayacaktır. Ayrıca ilerleyen dönemde kargo işlemlerinde çok kolaylık sağlayacaktır.

Evet yapabilirsiniz. Web sitesi adresi olarak ilgili pazar yerindeki mağazanın adresini vermeniz yeterli olacaktır.

Tüm Sorularınıza Yanıt Bulun

Kargolama Süreçleri

StoksuzSat Kargolama Hizmetimizi kullanmak isterseniz, Trendyol üzerinden aldığınız siparişi, yüklediğiniz siteden satın alırken teslimat adresi olarak Kargolama Merkezimizin adresini verirsiniz. Satın aldığınız ürün tarafımıza ulaştığında kargo personelimiz tarafından, Trendyol’dan sipariş veren müşterinize göndermek üzere özenle hazırlanır ve kargo firmasına teslim edilir. Tedarikçinizden gelen ürünleri sizin de kontrol edebilmeniz için, gelen ürünlerin fotoğrafı panele yüklenir. Bu sayede siz kargoya elinizi bile değmeden siparişleriniz kargolanır.

Trendyol müşteriniz siparişi iade ettiğinde ürünler Kargolama Merkezimize gelir. Tarafımıza ulaşan iade ürünün iade koşullarına uygun olup olmadığı kargo personelimiz tarafından kontrol edilir. Eğer ürün iade koşullarına uygunsa, iadeniz Trendyol’da onaylanır ve tedarikçinizden iade kodu almanız için size bir bildirim gönderilir. Tedarikçinizden aldığınız iade kodu ve kargo firmasını sisteme girdiğinizde iade ürününüz paketlenerek tedarikçinize iade edilir.

Eğer StoksuzSat Kargolama Hizmetimizi kullanmak isterseniz, tüm kargolama süreçleri kargo personelimiz tarafından titizlikle yapılacaktır. Eğer kendiniz kargolama yapmak isterseniz, panelimizden ya da Trendyol Satıcı Panelinden kargo işlemlerinizi yürütebilirsiniz. Kargo işlemlerini kendisi yapmak isteyen müşterilerimiz buradan detaylı bilgi edinebilirler.

İlgili hizmetimiz için kurulum aşamasında sizden başlangıç ücreti talep edilmez. Kargolama hizmet bedeli, satışa başladıktan sonra, aldığınız sipariş başına 10TL olacak şekilde aylık olarak size fatura edilir. Size gelen iadelerin tedarikçinize gönderimi için gönderim ücreti alınmaz. Örneğin bu ay 300 adet sipariş aldınız ve bunlardan 25 adedi iade edildi. Ödeyeceğiniz ücret 300 x 10 = 3.000 TL olcaktır.

Kargo ücretleri Trendyol tarafından belirlenir ve belirli dönemlerde size fatura edilir. Güncel kargo fiyatları ve daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Tüm Sorularınıza Yanıt Bulun

Cevapsız Sorunuz Kalmasın

Aklınıza takılan tüm soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Trendyol'da dropshipping ile alakalı merak ettiğiniz her konuda size destek olmaya hazırız. Eğer sorularınıza yanıt bulamadıysanız hemen 0850 242 06 18 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.